Tea Ilijević obranila naslov prvakinje u juniorskoj konkurenciji

Iako natjecatelji Streljačkog kluba HVIDR-a Sisak imaju naporan raspored, uspjesi se i dalje nižu
Tea Ilijević, juniorska Prvakinja države, Čakovec 21.05.2022.

U Čakovcu je u subotu, 21. svibnja održano Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom u kategoriji juniora i juniorki. Sisački klub je imao četiri natjecatelja.

Svi znaju da je jako teško braniti naslov pobjednika, ali Tea je već iskusna natjecateljica i nije dozvolila iznenađenja u osnovnom meču. S 370 krugova ušla je u finale kao prva s čak osam krugova prednosti. Na sreću, jer se u finalu prilično “raspala” i s vrlo loših 90,6 krugova zadržala prednost i ponovila naslov državne prvakinje drugi puta za redom.

Potpuno suprotno, Zoja Šaban je imala niz grešaka u osnovnom meču, u finale je ušla kao osma s 352 kruga i to za posljednju jaču seriju, ali je zato odgađala najbolje finale i s odličnih 97,4 kruga došla čak do petog mjesta. Franka Šaban je djevojka koja je silom prilika upala u ekipu i nimalo nije razočarala. Pogodila je 328 krugova i završila na 20. mjestu. Ukupno su djevojke pogodile 1050 krugova što je bilo dovoljno za treće mjesto ekipno.

Marko Dragosavac je za svoje godine čudo od djeteta i od njega ćemo uvijek očekivati puno. Tako je bilo i ovog puta gdje je, kao najmlađi prilično juniora ostavio iza sebe, a tek deset njih pustio ispred. Dakle s 346 krugova osvojio je 11. mjesto. Spomenimo samo da mu je nedostajalo samo tri kruga za finale, a ima samo dvanaest godina i još je tri godine kadet.

Dan nakon juniorskog prvenstv, u Čakovcu je održano Prvenstvo za seniore i seniorke. Nakon niza godina za sisački je klub nastupio Gjorgji Arsoski, a za žensku ekipu je gađala Nataša Acs i pištoljašica Ivana Medved.

Nakon napornog juniorskog meča, Tea nije smogla snage odraditi još jedan vrhunski meč. Nešto lošiji ulazak u meč donio je priličan pad, ali Tea se uspjela sabrati i u posljednjoj seriji “izvući” drugo mjesto u kategoriji seniorki s rezultatom 361 krug. Ivana je pogodila 335 krugova i zauzela 11. mjesto, dok je Acs s 324 kruga bila 15. Ekipno su seniorke zauzele četvrto mjesto s 1020 krugova.

Seniori u sastavu Gjorgji Arsoski, Siniša Lovrenović i Tihomir Ilijević zauzeli su šesto mjesto ekipno s 1042 kruga. Najuspješniji je bio Ilijević s 357 krugova i 9. mjestom. Lovrenović je pogodio 347 krugova i smjestio se na 22., a Povratnik Arsoski je s 338 krugova bio 33.