ŠSK HVIDR-a Sisak prva, Ilijević obranio naslov prvaka

Na strelištu Vrapčanski potok u Zagrebu, u subotu, 10. rujna održano je Prvenstvo Hrvatske u kategoriji veterana
Veterani zračna puška, prvaci 10.09.2022. Zagreb

Na strelištu Vrapčanski potok u Zagrebu, u subotu, 10. rujna održano je Prvenstvo Hrvatske u kategoriji veterana. ŠSK HVIDR-a Sisak po prvi je puta imala ekipu u disciplini malokalibarska puška 50 m ležeći. U ekipi su gađali Gjorgji Arsoski, Siniša Lovrenović i Tihomir Ilijević.

-Iako smo bili debitanti, nismo se osramotili. Ekipno smo zauzeli četvrto mjesto u konkurenciji 10 ekipa, a Arsoski je u solidnom nastupu osvojio broncu- ističu iz kluba.
U disciplini zračne puške, Siščani su bili favoriti i taj su status opravdali.

-Ekipa u istom sastavu premoćno je osvojila prvo mjesto, dok je pojedinačno doslovno kopirano lanjsko natjecanje. Ilijević je obranio naslov pobjednika sa 178 krugova. Lovrenović je sa 172 kruga osvojio srebrnu medalju, a Arsoski sa 163 kruga zauzeo deveto mjesto. Pojedinačno je gađao i Željko Orlić koji je sa 145 krugova zauzeo 23 mjesto- javljaju iz ŠSK HVIDR-a Sisak.

Ovime je klub završio sezonu s četiri prvaka države što je vjerojatno najbolja sezona u 25-to godišnjoj povijesti kluba. Spomenimo kako je Zoja Šaban kadetska prvakinja, Tea Ilijević juniorska, Siniša Lovrenović prvak osoba s invaliditetom kategorija SH0 i Tihomir Ilijević veteranski prvak.

-Uz ove naslove osvojena su još tri naslova viceprvaka i jedna bronca. Svakako pohvalno- za kraj će iz kluba.