SJAJNI VATRENI NA POLJUDU – Hrvatska lakoćom riješila Mađarsku

U prekrasnom ambijentu prepunog Poljuda na kojem je bilo više od 32 tisuće gledatelja Hrvatska je u kvalifikacijskom susretu za odlazak na Europsko prvenstvo s 3:0 svladala Mađarsku

U sjajnom svjetlu Hrvatska se vratila u Split na Poljud. U prekrasnom ambijentu prepunog Poljuda na kojem je bilo više od 32 tisuće gledatelja Hrvatska je u kvalifikacijskom susretu za odlazak na Europsko prvenstvo s 3:0 svladala Mađarsku. Luka Modrić načeo je mrežu Mađara u 5. minuti, a sjajnu večer zaokružio je s dva pogotka Bruno Petković.

Nošeni gromoglasnim navijanjem Vatreni su od prve minute ušli furiozno u susret u kojem su poveli već u 5. minuti. Za erupciju oduševljenja pobrinuo se Luka Modrić koji je ukrao loptu Kadaru, a zatim se sjurio prema golu i zabio za vodstvo. Rani gol dao je igračima izbornika Zlatka Dalića dodatna krila te je nastavljen pritisak prema golu Mađara, čiji je vratar Gulácsi po drugi puta kapitulirao u 24. minuti.

Sjajnim pogotkom asistenciju Ante Rebića u pogodak je pretvorio napadač Dinama Bruno Petković, koji je do odlaska na odmor još jednom zatresao mrežu. Bilo je to u 42. minuti, čime je Hrvatska na najbolji mogući način okončala prvih 45. minuta.

I u nastavku susreta na terenu i na tribina ista slika. Sjajna igra Hrvatske i još bolji navijači, koji su nažalost ostali uskraćeni za još pokoji zgoditak. Najbliže je bio Ivan Perišić, kojem je udarac s bijele točke obranio vratar Gulácsi.

Bez obzira na to bila je to sjajna predstava Vatrenih na krcatom Poljudu, koji je zaslužio jednu ovakvu večer. Šteta, jedino što je Marcelo Brozović zaradio žuti karton, zbog kojeg će morati preskočiti nedjeljni dvoboj protiv Walesa.