Matija Sloup ostao korak do medalje

U svih šest serija prebacio je svoj stari osobni rekord (10.30) i na koncu završio natjecanje s dužinom od 10.60 metara
PXL_220919_26117524Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski paraolimpijac Matija Sloup osvojio je četvrto mjesto u bacanju kugle u kategoriji sportaša niskih rastom na Paraolimpijskim igrama u Tokiju. Bio je to sjajan nastup 25-godišnjeg Sloupa, član kutinskog kluba Odisej.

U svih šest serija prebacio je svoj stari osobni rekord (10.30) i na koncu završio natjecanje s dužinom od 10.60 metara. Sloup je do pete serije čvrsto držao treće mjesto, no tada ga je preskočio bivši svjetski rekorder Portugalac Miguel Monteiro bacivši kuglu na 10.76 metara.

-Zaista sam sretan. Šest puta sam prebacio stari osobni rekord i do samog kraja natjecanja sam bio u borbi za medalju. Treće mjesto sam držao do pete serije, no Portugalac me tada prebacio. Nažalost, medalje je pobjegla za 16 centimetara, no u Parizu ću biti još bolji.

Sloupov dosadašnji osobni je iznosio 10.30, no ove godine nije bacio dalje od 9.73 metara. Međutim u Tokiju je šest puta prebacio deset metara (10.48, 10.54, 10.51, 10.60, 10.43, 10.46).

-Ovo je bila jako teška godina i jako težak ciklus i fizički i psihički. Početkom godine sam tri i pol mjeseca bio ozlijeđen, tada sam mislio da neće biti ništa od Tokija. No, uspio sam se oporaviti i sjajno pripremiti. U Tokio sam došao s najboljom formom u životu- dodao je zahvalivši se svojoj ekipi s kojom radi, treneru Dubravku Brdovčaku, fizioterapeutkinji Nataliji Sloup, te kondicijskom treneru Tomislavu Markiću.

Sloup je na svjetskom prvenstvu u Londonu 2017. bio četvrti za samo jedan centimetar, sada je opet završio korak do medalje.

-Ta drvena medalja me prati, no siguran sam kako ću i nju prebaciti- dodao je europski prvak iz Berlina 2018. godine, te brončani sa SP-a u Dubaiju 2019. godine koja mu je i donijela status evidentnog kandidata za nastup na Paraolimpijskim igrama.