Marin Čilić porazom od Humberta okončao sezonu

Čilić je sezonu okončao porazom od 34. tenisača svijeta nakon velike borbe u tri seta
Dino Stanin/PIXSELL

Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP Masters 1000 turnira u Parizu. Bolji od njega nakon dva i pol sata igre s 3:6, 7:6, 3:6 bio je Francuza Ugo Humberto.

Ljevoruki Humbert je ušao u meč s Čilićem sa sedam pobjeda zaredom nakon što je osvojio turnir u Antwerpenu, a Čilić je dvoboj započeo jako loše, pa je Francuz odmah poveo s 3-0. Marin potom dobiva tri gema zaredom i tada se činilo da ulazi punom snagom u meč jer je u sedmom gemu imao “break-loptu”. No, Humbert s tri uzastopna as-servisa spašava svoj servis i u sljedećem gemu iskorištava slabo Čilićevo serviranje, te dobiva prvi set sa 6-3.

U drugom setu su oba igrača čvrsto držala svoj servis, a jedinu “break-loptu” propustio je Čilić kod 4-4 i set je otišao u “tie-break”. Marin je ostao čvrst na servisu, a Humbert je kod 3-3 u 13. igri napravio dvostruku pogrešku kod servisa što ga je i koštalo seta.

U odlučujućem setu Marin je propustio loptu za obrat već u prvom gemu, a presudio je šesti gem kod vodstva Francuza od 3-2. Čilić je u tom gemu napravio dvostruku pogrešku, a jedna Humbertova lopta je uz pomoć mreže postala neuhvatljiva i Čilić se suočio s 0-40 i tri vezane “break-lopte”. Prvu je spasio, ali drugu nije, Humbert je poveo s 4-2 i bez problema završio meč.