Kutinjanin Vanja Burmudžija svjetski prvak u kickboxingu

Osvojio je 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Jesolu
vanja burmudžijaGrad Kutina

Stariji kadet Vanja Burmudžija osvojio je 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Jesolu (Italija).

Vanja je boravio na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu, disciplina point fighting, od 1. do 8. listopada gdje je u konkurenciji 63 zemlje, 2670 natjecatelja sa svih šest kontinenata osvojio zlatnu medalju u disciplini point fighting -63 kg.

Vanja je redom slomio otpore svojih odličnih protivnika. Tako je u prvom kolu na bod razlike svladao odličnog Mađara Foldi Daniela rezultatom 12:11; u četvrtfinalu Rimoni Alberta (I) 20:11; zatim je u polufinalu svladao vrlo raspoloženog i odličnog Lock Adia (GBR) 12:11 te u velikom finalu furiozno dobio Casall Marca (GBR) s 10:5.

Vanja već osam godina trenira kickboxing i dosad je postigao niz vrijednih rezultata u mlađim dobnim skupinama. Ove je godine osvojio EK kup u Karlovcu, kao i SK u Budimpešti.