Hrvatska razbila Litvu i zauzela drugo mjesto

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija stigla je na korak do plasmana na EURO 2021.
Pula: Kvalifikacijska utakmica za U21 Europsko prvenstvo, Hrvatska – LitvaSrećko Niketić/PIXSELL

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija stigla je na korak do plasmana na EURO 2021. nakon što je u susretu posljednjeg, 10. kola skupine 4 u Puli pobijedila Litvu sa 7-0, a Grčka u Ateni porazila Škotsku sa 1-0.

Hrvatska je pobjedom osvojila drugo mjesto u skupini iza Češke, a sada mora pričekati rasplet u ostalim skupinama kako bi doznala hoće li biti jedna od pet najbolje drugoplasiranih reprezentacija.

MLadi Vatreni su odigrali sjajno i već nakon prvog poluvremena su osigurali pobjedu. U 13. minuti zabio je Špikić, u 29. minuti Musa je povećao na 2-0, dok je Šverko u 36. pogodio za 3-0. U nastavku susreta odabranici Igora Bišćana zabili su još četiri gola za uvjerljivih 7-0. U nastavku su zabili Šutalo (57), Musa (67), Moro (70, 77).

U drugom susretu Grčka je u Ateni pobijedila Škotsku sa 1-0 izbacivši Škote sa EP-a. Gostima je trebala pobjeda za osvajanje prvog mjesta u skupini, a nakon poraza pali su na treću poziciju.