Hrvatska poražena od Engleske, ali izborila četvrtzavršnicu

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija prvi put u povijesti plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva
UEFA Europsko U21 prvenstvo, Hrvatska – ŠvicarskaMarko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija prvi put u povijesti plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva premda je u susretu posljednjeg kola D skupine izgubila od Engleske sa 1-2. Pogodak odluke koji je Hrvatsku prvi put odveo u drugi krug nakon tri neuspjela pokušaja postigao je Domagoj Bradarić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Golove za Englesku zabili su Eberechi Eze iz kaznenog udarca u 12. minuti, te Curtis Jones u 74. minuti. “Gordi Albion” je još dva puta gađao okvir gola, u 9. minuti Jones, a u 63. minuti Dwight McNeil.

Hrvatska je tijekom susreta imala dvije sjajne prilike. U 31. minuti je Dario Špikić prebacio gol na Morinu povratnu loptu, dok je u 37. minuti Luka Ivanušec izašao sam ispred engleskog vratara, no Aaron Ramsdalel je obranio njegov udarac.

Kako je Portugal u drugom susretu pobijedio Švicarsku s 3-0 osvojivši prvo mjesto u skupini s tri pobjede, Hrvatskoj je za prolaz bio dovoljan i minimalan poraz. Engleska je do sudačke nadoknade vodila sa 2-0 i imala kartu za četvrtfinale, no Bradarić je fantastičnim golom u sudačkoj nadoknadi osigurao veliko slavlje mladih hrvatskih nogometaša.

Hrvatska, Engleska i Švicarska zaključili su natjecanje s po tri boda, a u ovom trokutu najbolja je bila naša reprezentacija koja kao drugoplasirana ide dalje.

Drugi krug EP-a održat će se u svibnju i lipnju, a momčad Igora Bišćana u četvrtfinalu će igrati protiv Španjolske. Susret je na rasporedu 31. svibnja u Mariboru, dok će Portugal u četvrtfinalu igrati protiv Italije.