Hrvatska poražena na startu Europskog prvenstva

Pomlađena Hrvatska hrabro s Francuzima, trostruko isključenje prelomilo utakmicu
Szeged: EHF Europsko prvenstvo, Hrvatska – FrancuskaSanjin Strukic/PIXSELL

Porazom 27:22 od Francuske, Hrvatska je započela svoj nastup u skupini C na Europskom prvenstvu u Szegedu.

Prvenstveno zbog loše igre u napadu Hrvatska je u 19. minuti bila u zaostatku 9:4, no sa sedam pogodaka u posljednjih jedanaest minuta prvog poluvremena zaostatak je do odmora smanjen na 13:11. Niti u nastavku izabranici Hrvoja Horvata nisu se uspjeli približiti na manje od dva gola zaostatka, a možda i ključni trenuci dogodili su se u 48. minuti kada je Hrvatska u samo 12 sekundi “zaradila” tri isključenja.

Zbog prekršaja je prvo isključen Srna, potom je zbog prigovora dvije minute kazne dobila i hrvatska klupa, a onda je grub prekršaj na Karabatiću napravio Mandić zbog kojeg je kažnjen crvenim kartonom. Francuska je brojčanu nadmoć materijalizirala s dva gola s kojima je pobjegla na 23:19 i do kraja mirno kontrolirala utakmicu.

Ivan Čupić sa šest i Tin Lučin s četiri gola predvodili su Hrvatsku, dok su Hugo Descat sa sedam i Dika Mem sa šest golova bili najefikasniji kod Francuske.