Desetka mladih Vatrenih

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija pobijedila je San Marino s čak 10-0
Josip Regović/PIXSELL

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija pobijedila je San Marino s čak 10:0 u susretu skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine probivši se na drugo mjesto na ljestvici.

Mladi “Vatreni” očekivano su stigli do pobjede protiv San Marina koji je izgubio svih osam utakmica uz razliku pogodaka 0-40. Bilo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti odabranici izbornika Igora Bišćana.

Hrvatska je na poluvremenu vodila sa 5-0, a potom u nastavku zabila još pet golova. Najbolji igrač utakmice bio je Ivanušec koji je zabio tri gola (40, 44, 73), te upisao i dvije asistencije. Dva gola je zabio Nejašmić (52, 56), a među strijelce su se upisali i Kulenović (2), Majer (23), Špikić (34), Vizinger (78) i Gvardiol (81).

Hrvatsku u utorak očekuje gostovanje upravo protiv Grčke koja je početkom rujna u Važadinu izgubila sa 5:0. Novom pobjedom hrvatska vrsta bi možda i osigurala drugo mjesto u skupini, te nastavila lov za liderom Češkom.