Andrija Nikolić: Apsolvirali smo prvu utakmicu, na redu je Bjelorusija

Trener HRK Gorice Andrija Nikolić za 044Portal donosi komentar na sinoćnju pobjedu Hrvatske protiv Crne Gore na otvaranju Europskog prvenstva
Hrvatski rukometaši slave u Grazu pobjedu nad Crnom Gorom

Kao sto smo i očekivali, Kauboji su uspješno apsolvirali prvu utakmicu u grupi, i uz veliku podršku naših navijača, pobijedili reprezentaciju Crne Gore rezultatom 27-21.

Iako igra Hrvatske kroz prvo poluvrijeme nije oduševljavala, svima je bilo jasno da je samo pitanje trenutka kad će se utakmica prelomiti u našu korist. Da li zbog te početne “nervoze” otvaranja turnira ili jednostavno što su i sami igrači svjesni odnosa snaga protivnika, u mislima već na Bjelorusiji, ili možda čak na utakmicama Španjolske i Njemačke (protivnici u drugom krugu). Ponekad se izbornici zbog manjka vremena od starta pripremaju za najtežeg protivnika vjerujući da će utakmice poput naše sinoćnje pobijediti i bez posebne pripreme. Već početkom drugog poluvremena Kauboji su pokazali da nam ovaj put neće trošiti živce i da u samom finišu utakmice neće biti nikakve neizvjesnosti.

U momčadskom sportu uvijek je teško isticati pojedince, no u ovom slučaju trebamo istaknuti Domagoja Duvnjaka, koji je igrom u obrani potpuno ukrotio igru vanjskih igrača Crne Gore. Još jednom da se ogradim, svi su igrači pridonijeli tome uključujući i vratara Šegu, no pozicija koju Dule igra na prednjem centru je specifična i zahtijeva puno razumijevanja igre i kretanja. Rezultat toga je 8 primljenih pogodaka u drugom poluvremenu.

Naravno, kao sto i sami igrači ističu, na dobru obranu se uvijek vežu “laki” golovi iz tranzicije. Razigrala se tada Hrvatska i u napadu i s puno kretanja puno lakše dolazila do pozicije za šut. Nezaustavljivi su bili Cindrić (7 golova), te pivotmeni Marić(4) i Šipić(3).

Sljedeću utakmicu Kauboji igraju u subotu protiv Bjelorusije koja je zasigurno nas najteži protivnik u grupi. Radi se o jednom spoju starijih i iskusnijih igrača i mladih, potentnih, koji svoju kvalitetu pokazuju kroz najviši rang natjecanja, Ligu prvaka. Među te mlade osobito valja istaknuti dva igrača, pivotmena Karaleka i lijevog vanjskog Kulesha. Obojica su jedni od glavnih igrača Kielcea, kojeg trenira Talent Dušebajev. Od starijih su tu Pukhouski iz Zaporožja te Nikulenkau i Shylovich koji su do prošle godine igrali za Brest Meshkov.

Dodatna prednost im je sto već dugi niz godina igraju zajedno i iz osobnog iskustva znam da su karakterni igrači i da će uvijek dati svoj maksimum na terenu. Unatoč svemu vjerujemo da će se naši igrači i stručni stožer dobro pripremiti i upisati još jednu pobjedu!