+18 Hrvatske protiv SAD-a

Rukometaši Hrvatske odradili lakši trening
Croatia vs USAJozo Cabraja / kolektiff

U susretu drugog kola Svjetskog prvenstva, hrvatski rukometaši su u Jönköpingu pobijedili SAD s 40-22 osvojivši prve bodove. Nakon što su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu uvjerljivim porazom od Egipta 31-22, hrvatski rukometaši su u drugom susretu bez većih problema porazili SAD s 40-22.

Amerikanci su tek u uvodnim minutama držali priključak, no kod rezultata 5-5 hrvatska vrsta je serijom 7-0 stigla do prednosti 12-5 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi. U 23. minuti je bilo +8 (15-7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo s 10 golova prednosti (20-10). U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije samo nastavila rasti, a na koncu je završilo s velikih +18 (40-22).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Josip Šarac i Igor Karačić s po šest golova, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Gary Hines sa šest golova.