Ništa od obrane naslova

Španjolska u drami svladala Hrvatsku i osvojila europski naslov

U posljednjoj dionici igre Barakude su ostale bez postignutog gola, a Španjolci serijom 3:0 preokreću rezultat za prvi europski naslov
Zagreb: Hrvatska i Španjolska u finalu Europskog prvenstva u vaterpolu

U finalnoj utakmici Europskog prvenstva Španjolska je s 11:10 svladala Hrvatsku i osvojila europski naslov. Šteta, jer Hrvatska je u zadnju četvrtinu ušla s vodstvom 10:8.

Nakon lepršavog početka i čak pet postignutih zgoditaka u prvoj dionici igre za +2, ništa nije naslućivalo ovakav kraj. Imala je Hrvatska i +3 (6:3) u drugoj četvrtini, no Španjolci su se vratili u igru vrativši se u egal. Ponovno je Hrvatska preuzela konce igre te u posljednju četvrtinu ušla s dva gola prednosti (10:8) i stala.

Nažalost, u posljednjoj dionici igre Barakude su ostale bez postignutog gola, a Španjolci serijom 3:0 preokreću rezultat za prvi europski naslov.

Granados i Sanahuja su s po tri pogotka bili najbolji strijelci Španjolske. Hrvatske strijelce je s četiri gola predvodio Luka Bukić, a po dva su postigli Marko Žuvela i Jerko Marinić Kragić. Hrvatskoj nije pomoglo ni 14 obrana sjajnog Marka Bijača.