Sjajni Vatreni potopili Slovačku

Uoči susreta u Trnavi, izbornik Zlatko Dalić najavio je kako će Hrvatska igrati napadački te da će tražiti pobjedu. Sve što je izbornik izrekao pokazalo se točnim, jer od prvog sučevog zvižduka, Vatreni su zagospodarili terenom Antona Malatinskog. Sjajna igra na kraju je naplaćena pobjedom od 4:0, kojom je napravljen veliki korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo.

Sjajno su Vatreni ušli u susret te su svim snagama napali gol Slovačke. Redale su se prilike pred golom Martina Dubravke, no lopta jednostavno nije htjela u gol. Brozović i Perišić pogađali su vratnice, i kada se već činilo kako će se na predah bez pogodaka, ukazao se Nikola Vlašić koji je uzeo loptu neopreznom Lobotki te udarcem s dvadesetak metara svladao Dubravku.

[media-credit name=”Davor Javorović/PIXSELL” align=”aligncenter” width=”870″][/media-credit]

Tek što je počelo drugih 45. minuta, slovački vratar po drugi je puta morao po loptu u mrežu. Ovoga puta strijelac je bio Ivan Perišić. Bolji početak nije se mogao poželjeti, jer zarana je slomljen otpor domaćina, koje je zgoditkom u 72. minuti dotukao večeras odlični Bruno Petković, dok je sjajnu večer Vatrenih u Trnavi u 90. minuti zaključio Dejan Lovren, koji je postavio konačnih 4:0.