Heroji se nikad ne zaboravljaju

Obilježen Dan hrvatskih branitelja grada Siska

Položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomenika u Parku dr. Franje Tuđmana i kod središnjeg križa na Gradskom groblju Viktorovac
16

Danas je obilježen Dan hrvatskih branitelja grada Siska. Počast poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima, najvećim junacima u hrvatskoj povijesti, odana je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika u Parku dr. Franje Tuđmana i kod središnjeg križa na Gradskom groblju Viktorovac.

Izaslanstvo Sisačko-moslavačke županije predvodio je župan Ivan Celjak koje je istaknuo kako je Dan hrvatskih branitelja grada Siska jedan od najznačajnijih datuma u sisačkoj povijesti koji se obilježava u spomen na 3. rujna 1991. kada je Hrvatska vojska preuzela sisačku vojarnu Barutanu od tadašnje JNA.

– Danas se posebno prisjećamo naših heroja koji su imali hrabrost, veliko srce i volju braniti našu Domovinu i osloboditi Barutanu. Sisak je značajan po mnogo tome iz vremena Domovinskog rata. Osim što je u Sisku oslobođena prva vojarna, u Sisku je osnovana i prva dragovoljačka postrojba, a osnovan je i prvi odred vojne policije. Danas posebno čestitamo svim hrvatskim braniteljicama i braniteljima Dan hrvatskih branitelja grada Siska, u mislima sa svim njihovim suborcima koji su na žalost izgubili svoje živote tijekom stvaranja naše slobode, rekao je župan Ivan Celjak.

Dan hrvatskih branitelja grada Siska
Odavanje počasti
Župan Ivan Celjak