Norveška Hrvatskoj nanijela prvi poraz

Rukometašice Hrvatske doživjele su prvi poraz na Europskom prvenstvu u Danskoj
Croatia vs NorwayStanko Gruden / kolektiff

Rukometašice Hrvatske doživjele su prvi poraz na Europskom prvenstvu u Danskoj. Boljima su se pokazale igračice Norveške koje su slavile s 36:25 . Bolja od ostalih u našim redovima bila je Ćamila Mičijević sa sedam pogodaka, dok su po pet dodale Valentina Blažević i Ana Debelić.

Iskusnije Norvežanke opravdale su ulogu favorita i nisu dozvolile Hrvaticama da kreiraju još jednu senzaciju. U prvom dijelu Norvežanke su imale većim dijelom 2-3 gola prednosti, da bi se na odmor otišlo s prednošću Norveške 15:14.

Uspjele su izabranice Nenada Šoštarića početkom nastavka poravnati i nakratko povesti (17:16), no crnih šest minuta u kojima su ostale bez pogotka, Norvežanke su uspjele iskoristiti za seriju od 5:0 i vodstvo 23:18. Iz rezultatskog ponora naše se igračice više nisu uspjele izvući. Štoviše, upale su u još jednu “rupu”, gdje su svaku našu grešku rukometašice Norveške kažnjavale i laganim pogocima povećavale prednost koja je u jednom trenutku iznosila i najvećih +11 (31:20) koliko je semafor pokazivao i poslije šezdeset minuta igre.

Bez obzira na poraz našim se igračicama ne smije ništa predbaciti, jer s četiri pobjede sve su ugodno iznenadile, a u posljednjem susretu protiv Njemačke odlučivat će o svojoj sudbini i plasmanu u polufinale.