Spektakl u Novskoj

“No Need For Speed” i “Zagorje Simulator” pobjednici ovogodišnjeg Global Gam Jama

Više od 80 natjecatelja borilo se u 19 timova kako bi osvojili bogate nagrade
421586657_416601510709064_19481729442584066_n

U Novskoj se tijekom vikenda održao Global Game Jam 2024. koji je i ove godine imao najveći broj prijavljenih na razini cijele Hrvatske. Više od 80 natjecatelja borilo se u 19 timova kako bi osvojili bogate nagrade. Natjecatelji su stigli iz cijele Hrvatske, a u sportskoj dvorani ih je dočekao veliki organizacijski tim te brojni zabavni sadržaji.

Sve sudionike pozdravio je zamjenik župana Mihael Jurić koji je svim natjecateljima uputio dobre želje za što boljim plasmanom, a organizatorima još ovakvih uspješnih gamedev događanja. Dobre želje su uputili i Dominik Cvetkovski iz udruge HU-IZ-VI, Andreja Šeperac, u ime javne ustanove Regionalnog koordinatora SMŽ i Razvojne agencije Sisačko-moslavačke županije SI-MO-RE, zamjenik gradonačelnice Novske Siniša Kesić, Benjamin Noah Maričak iz Hrvatskog audiovizualnog centra i Maja Fistrić iz A1 Hrvatska d.o.o.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je: Make Me Laugh (nasmij me). Natjecanje je završilo u nedjelju u 17 sati kada su predstavljeni završeni radovi i ocijenili od strane stručnog žirija. Osim najbolje videoigre, ocjenjivao se i najbolji gameplay, grafika, ali i najbolja prezentacija završenih radova.

Ove godine za natjecatelje je organizirana i radionica posvećena važnosti očuvanja zdravlja online – Stop govoru mržnje! Ukazivanjem na prednosti, ali i opasnosti tehnologije želi se pomoći u očuvanju zdravlja, dobrobiti i povezanosti. Sudionici su imali i trenutke za vježbanje, podigli su se sa svojih radnih jedinica i aktivirali svoje tijelo na nekoliko minute te se zatim vratili u svoj developerski svijet.

Pobjednici su napravili videoigru pod nazivom “No Need For Speed” koja je imala i najbolji gameplay natjecanja, dok su pobjednici srednjoškolskog uzrasta napravili videoigru pod nazivom “Zagorje Simulator”. U odrasloj kategoriji nagrađene su videoigre “Širok Šor” (2. mjesto i najbolja grafika) te “Eggstinction” (3. mjesto). U srednjoškolskoj kategoriji “Eggmageddon” osvojio je 2. mjesto, a videoigra “Z.O.O.” 3. mjesto. Videoigra “Comic’s Sons” osvojila je nagradu za najbolju prezentaciju.