Hrvatska zaustavljena od Francuske u polufinalu Europskog prvenstva

U prvom polufinalnom susretu Europskog rukometnog prvenstva u Danskoj, Hrvatska je s 30:19 poražena od Francuske
France vs CroatiaUros Hocevar / kolektiff

U svom prvom polufinalu rukometašice Hrvatske naletjele su na pretvrdi orah. Reprezentacija Francuske pokazala se jačom i sasvim zasluženo plasirala se u nedjeljno finale, dok izabranice trenera Nenada Šoštarića očekuje susret za broncu.

Bez obzira na poraz, hrvatske rukometašice za svoj nastup na Europskom prvenstvu zaslužuju same pohvale. Ispraćene su tiho, a pobjedama u prvoj i drugoj rundi grupne faze zaokupile su cijelu naciju, koja se u ovim danima neizvjesnosti radovala njihovim pobjedama, kako bi se barem na trenutak zaboravilo na svakodnevno brojanje zaraženih i umrlih od koronavirusa.

Uros Hocevar / kolektiff

Nažalost, večeras su naše djevojke bile u podređenom položaju. Važnost utakmice učinila je svoje, te su Francuskinje već u prvoj polovici prvog dijela prelomile utakmicu. Previše se u tim trenucima griješilo u napadu, što su iskusnije i jače Francuskinje kažnjavale laganim zgodicima, tako da se na odmor otišlo s njihovom prednošću 15:5.

Nastavak susreta donio je nešto bolje lice Hrvatske, koja je u samo sedam minuta igre postigla pet zgoditaka, koliko u cijelom prvom dijelu. Šteta, za loših prvih trideset minuta, u kojima je sve odlučeno, jer nastavak susreta donio je nešto bolju igru, koju treba poniviti u nedjelju u susretu za broncu.