Hrvatska svladala Dansku i osvojila broncu

Croatia vs DenmarkAnze Malovrh / kolektiff

Hrvatske rukometašice ostvarile su najveći uspjeh u povijesti ženskog rukometa u Hrvatskoj. Na ovogodišnjem Europskom prvenstvu Hrvatska je zauzela treće mjesto na opće iznenađenje svekoliko sportske javnosti.

U susretu za broncu Hrvatska je s 25:19 svladala Dansku i na najljepši mogući način završile prvenstvo na kojem su igrama i rezultatima zadivile sve.

Nakon izjednačenog prvog dijela, Hrvatice su u nastavku bile u konstantnoj prednosti dva do tri gola, da bi u posljednjih deset minuta naše reprezentativke ušle s +4 (22:18), a nedugo zatim bilo je 23:18. Josipa Mamić i Stela Posavec svojim su golovima zapečatile pobjedu Hrvatske za veliki uspjeh i slavlje na parketu dvorane u Herningu.

Cijela ekipa još jednom je odigrala sjajnu utakmicu, a nešto bolje bile su vratarka Tea Pijević, koja je imala gotovo 40 posto obrana, dok su napadački povukle Stela Posavec i Katarina Ježić s pet golova, te Ana Debelić s četiri gola.