Hrvatska poražena na startu olimpijskih kvalifikacija

Hrvatska pala u posljednjih petnaest minuta i gurnula Francusku do pobjede
_CB18819_originalJozo Cabraja / kolektiff

Sjajnih 45. minuta odigrala je Hrvatska na startu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Tokiju. Bila je to igra iz onih najboljih naših dana, kada su se osvajala odličja, no pad u posljednjih četvrtini utakmice gurnuo nas je u poraz 30:26.

Novi izbornih Hrvoje Horvat sjajno je dirigirao orkestrom, koji je na terenu izvršavao sve njegove zamisli. Obrana je bila sjajna, napad razigran te je Hrvatska u prvom dijelu imala +4, a početkom nastavka ta je prednost otišla i do najvećih +5. Mirisalo je na pobjedu, no nažalost, po tko zna koji puta dogodila se crna rupa i velika Francuska serija u posljednjih petnaest minuta, u kojima su nadoknadili sve ono što je Hrvatska gradila 45. minuta.

Sjajno je odigrao Ivan Čupić koji je postigao 10 zgoditaka. Šteta, jer bili smo na tragu pobjedu, koja bi nam širom otvorila put Tokija, za koji će nam biti potrebne pobjede protiv Portugala i Tunisa.