CRO OPEN 2023.

Erik Fabian Kaurin i Kristijan Mlinar državni prvaci u paraatletici

Kaurin je slavio u bacanju diska, a Mlinar u bacanju kugle
ak odisej kutinaGrad Kutina

U Puli je proteklog vikenda održano 26. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u paraatletici CRO OPEN 2023., ujedno i 1. kolo Hrvatske paraatletske lige na kojem je nastupilo 135 sportašica i sportaša iz Hrvatske, Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Češke, Rumunjske, Slovačke i Srbije. AK Odisej iz Kutine nastupio je s 10 sportaša i osvojio dva 1. mjesta, odnosno ima dva državna prvaka; tri 2. mjesta; tri 3. mjesta; tri 4. mjesta; dva 5. mjesta; dva 6. mjesta i jedno 7. mjesto.

Ana Marija Brajdić, jedina sportašica, nastupila je u bacanju kugle u kategoriji F34 osvojivši 6. mjesto rezultatom 3,27 m, a Zoran Domitrović nastupio je u trčanju na 100 m u kategoriji T20 gdje je osvojio 7. mjesto rezultatom od 16,62 sekundi. Matej Kačmarčik koji i trenira dio sportaša, nastupio je u bacanju kugle u kategoriji F37 osvojivši 2. mjesto rezultatom 7,69 m i u bacanju diska osvojivši 5. mjesto rezultatom 28,97 m.

Erik Fabian Kaurin nastupio je u bacanju diska u kategoriji F46 i postao prvak države rezultatom 51,99 m što je svega 70-ak cm od svjetskog rekorda. Da nije bilo vjetra Erik bi možda postavio novi svjetski rekord jer je bio spreman za to, a ovim je rezultatom Erik postavio novi europski i državni rekord. Erik je nastupio i u bacanju kugle osvojivši 3. mjesto rezultatom od 14,56 m.

Marko Krznarić nastupio je u bacanju kugle u kategoriji F20 i osvojio 3. mjesto rezultatom od 6,70 m što je njegov novi osobni rekord. Matko Matković nastupio je u bacanju kugle u kategoriji F34 i osvojio 4. mjesto rezultatom 5,55 m srušivši osobni rekord 3 puta. Matko je nastupio i u bacanju koplja gdje je isto osvojio 4. mjesto rezultatom od 9,03 m.

Kristijan Mlinar nastupio je u bacanju kugle u kategoriji T20 i postao državni prvak bacivši kuglu 7,97 m što je i njegov osobni rekord. Marko Radovanac, najmlađi član AK Odisej po godinama (16 godina) i po “stažu” u klubu nastupio je u trčanju na 100 m u kategoriji F46 i osvojio 2. mjesto rezultatom 13,22 sekundi postavivši novi državni rekord. Marko je nastupio i u bacanju kugle u istoj kategoriji u seniorskoj konkurenciji gdje je osvojio odlično 6. mjesto rezultatom 9,18 m.

Matija Sloup nastupio je u bacanju diska u kategoriji F40 gdje je osvojio 2. mjesto rezultatom 26,29 m. Matija je “vlasnik” svjetskog rekorda u bacanju diska u svojoj kategoriji i svi su se nadali da bi Matija mogao postaviti novi svjetski rekord, ali nije išlo zbog vjetra. Matija je nastupio i u bacanju kugle i osvojio 4. mjesto rezultatom 10,22 m.

Ante Vrbanec nastupio je u kategoriji F53 u bacanju koplja osvojivši 3. mjesto s rezultatom 11,62 m i u bacanju kugle osvojivši 5. mjesto rezultatom 4,71 m. Ante, koji ima 57 godina i najstariji je sportaš u klubu, nije trenirao dva mjeseca jer je bio bolestan, a i u Puli je bio pod antibioticima čime je njegov rezultat još veći.

– Čestitamo svim sportašima na rezultatima, ali i trenerima Ronaldu Vargi i Mateju Kačmarčiku, kao i kondicijskim treneru Tomislavu Markić i treneru trkača Igoru Vukoviću bez kojih ovi rezultati ne bi bili postignuti, poručili su iz AK Odisej.