Argentina šokirala Hrvatsku

U najlošijoj izvedbi u Egiptu, Hrvatska je s 23:19 poražena od Argentine, čime je ugrozila plasman u četvrtfinale
_CB21366_original Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometaši Hrvatske doživjeli su prvi poraz na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu. U najlošijoj izvedbi u Egiptu, Hrvatska je s 23:19  poražena od Argentine, čime je ugrozila plasman u četvrtfinale.

Tek na početku drugog dijela Hrvatska je na trenutak povela s 13:12. Sve ostalo bilo je u znaku Gaučosa, koji su susret otvorili s 5:0, ostavivši Hrvatsku 11 minuta bez postignutog gola. Uspjela se naša reprezentacija iz toga ponora vratiti te do odmora izjednačiti na 12:12.

Nažalost, nastavak je donio još blijeđe izdanje naših igrača, koji su u prvih 20 minuta postigli samo tri gola. Osim toga, Lino Červar odlučio se dodatno kockati te zaigrati 7 na 6, što je Argentincima donijelo nekoliko laganih zgoditaka, kojima su se odvojili na nedostižnih +5 (22:17).

Jedine svijetle točke u našoj reprezentaciji bili su vratar Ivan Pešić te Ivan Čupić, koji je u prvom dijelu postigao sedam zgoditaka, da bi u nastavku i on potonuo, kao i većina njegovih suigrača.