Dodatno prošireni kapaciteti

PETRINJA U OŠ Mate Lovraka otvorene dvije nove jasličke skupine

Trenutačno je 26 djece u ove dvije skupine, a taj broj će se uskoro povećati
dv_petrinja_1

Vrtićki kapaciteti na području grada Petrinje dodatno su prošireni. U Osnovnoj školi Mate Lovraka Petrinja danas su otvorene dvije nove jasličke skupine Dječjeg vrtića Petrinjčica.

Uz suglasnost Sisačko-moslavačke županije, koja je osnivač škole, za vrtić Petrinjčica osigurane su dvije školske učionice te popratne prostorije koje su pretvorene u ugodno mjesto za boravak 26 mališana jasličke dobi. Današnjem svečanom otvorenju prisustvovao je i župan Ivan Celjak.

Prostor za jaslice osigurala Sisačko-moslavačka županija

– Uvijek nam je drago kada upisujemo djecu u vrtić, posebno na području Petrinje. Osigurali smo u našoj školi prostor za dvije jasličke skupine. Na području grada Petrinje još ranije smo, također za vrtić, osigurali prostore i u našoj područnoj školi Češko Selo. Drago nam je da je u Petrinji upisano gotovo 600 djece u vrtiće, istaknuo je župan Celjak.

Sisačko-moslavačka županija ulaže velike napore u poboljšanje kvalitete odgoja i obrazovanja i u tome je posebno uspješna zadnjih nekoliko godina.

Proširenje vrtićkih kapaciteta na području cijele županije

– Prošle godine smo postavili kamen temeljac za novi vrtić u Lipovljanima, izgrađen je novi vrtić u općini Martinska Ves, proširujemo vrtićke kapacitete na području općine Lekenik, otvorili smo i prvi županijski vrtić u Sisku u kojem ćemo uskoro otvoriti i novu jasličku skupinu. Najvažnije je ulagati u djecu, bilo da se radi o djeci predškolske dobi ili školske dobi, dodaje župan Celjak.

Gradonačelnica Petrinje Magdalena Komes zahvalila je Sisačko-moslavačkoj županiji koja je ustupila svoje školske prostore za nove vrtićke skupine na području Petrinje.

Upisana sva djeca s oba zaposlena roditelja

– Ovo je već druga lokacija škole koju popunjavamo za potrebe vrtića. Imamo četiri odgojne skupine u školskim prostorima, a od potresa do sada otvorili smo ukupno devet novih skupina. Ove godine smo uspjeli upisati u vrtić svu djecu čija su oba roditelja zaposlena, rekla je gradonačelnica Komes.

Broj djece u dvije jasličke skupine u OŠ Mate Lovraka Petrinja uskoro će se i povećati.

– Trenutačno je 26 djece u ove dvije skupine s tim da planiramo upisati još pet beba kad navrše godinu dana. Ova dva prostora su idealna za bebe, a imamo i dodatne prostorije u kojima mogu biti i starija djeca, ali vidjet ćemo kad prođu upisi kakve će biti potrebe roditelja, rekla je ravnateljica DV Petrinjčica Jasna Mikulić.

Današnjim otvorenjem dviju novih skupina u OŠ Mate Lovraka Petrinja, kao i upisom u skupine po ostalim objektima, upisana su sva djeca s liste prioriteta, ali i povratnici iz inozemstva koji su se vratili u Petrinju ili su se doselili iz drugih krajeva Hrvatske. Dječji vrtić Petrinjčica sada djeluje na sedam lokacija i ima ukupno 32 odgojno-obrazovne skupine.

Aktualno
Petrinja