Sisački strijelci nižu nove uspjehe

Tea Ilijević brončana na Prvenstvu Hrvatske, Marko Dragosavac osvojio Ljetni kup

Streljački klub HVIDR-a Sisak za vikend je nastupio na dva natjecanja
Tea Ilijević klečeći stav u finalu

U subotu je Streljački klub HVIDR-a Sisak nastupio na dva natjecanja. Kadeti su sudjelovali na Ljetnom kupu u Dugoj Resi gađajući serijskom zračnom puškom, dok je Tea Ilijević nastupila na Prvenstvu Hrvatske u seniorskim kategorijama malokalibarskim oružjem u
Osijeku.

Tea je mnogo radila u posljednje vrijeme i to se vidjelo već ulaskom u finale. Ondje je napravila čudo i u svojoj drugoj sezoni u jako teškoj i skupoj olimpijskoj disciplini trostav 3 × 20 hitaca osobnim rekordom uspjela doći do bronce s 565 krugova. Iako po iznimno sparnom vremenu, bilo je 36 stupnjeva, uspjela je naći mir i pobijedila mnogo iskusnije natjecateljice.

U disciplini 60 hitaca ležeći ipak je pala u snazi i lošije ušla u meč. Kako je meč išao kraju, rezultat je rastao i naposljetku je završila s 599,7 krugova kao sedma u državi. Iako lošije od treninga i to je osobni rekord koji je do sada iznosio čak 5,7 krugova manje. Tea nema mnogo vremena za odmor jer već 20. srpnja u Solinu gađa isto natjecanje u svojoj, juniorskoj kategoriji.

U Dugoj Resi nastupili su Marko Dragosavac kao jedini kadet kluba, Franka Šaban, Tea Petrović i Barbara Brnad. Marko je svoj meč odradio vrhunski i sa 190 krugova osvojio 1. mjesto. Franka je pogodila 178 krugova što je bilo dovoljno za srebrnu medalju. Tei Petrović se u meču pokvarila puška pa je bila relativno skromna sa 160 krugova, dok je Barbara pogrešno namještala nišane i pogodila samo 129 krugova. Djevojke su svejedno imale dovoljan broj krugova za osvajanje trećeg mjesta ekipno.