Uzbudljiva finalna utakmica

Sisački Sunprotect obranio naslov prvaka Hrvatske

Igrači Sunprotecta osigurali plasman u Ligu prvaka
_DSC9402FOTO: Marin Sušić

Ovogodišnja završnica Socca Prvenstva Hrvatske u malom nogometu završila je uzbudljivom finalnom utakmicom. Po prvi puta u povijesti neka momčad uspjela je obraniti naslov prvaka, a radi se o sisačkom Sunprotectu koji je time osigurao plasman na Ligu prvaka u Grčku.

Poraženi u finalu, Tesla’s Bar Jarun, putovat će u rujnu u Gruziju na prestižni Socca Grand Prix Sevens gdje će dobiti priliku predstavljati Hrvatsku među 16 ponajboljih europskih malonogometnih klubova.

Sunprotect u finalu je s 8:5 svladao Tesla’s Bar Jarun. Finalnu utakmicu bolje je otvorila momčad s Jaruna te su s dva brza gola Dorjana Francekovića došli u vodstvo. U 10. minuti golom Luke Mandure smanjili su igrači iz Siska, ali ubrzo Tesla’s Bar Jarun vraća prednost na dva gola razlike. Ipak, do poluvremena Luka Mandura i Zvonimir Filipović postižu pogotke za Sunprotect te se na odmor odlazi s neodlučenih 3:3.

U nastavku je inicijativu preuzeo Sunprotect te je do 30. minute utakmice potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist. Siščani su imali dva pogotka prednosti i kontrolu utakmice. Ipak, Deni Jergović radi neoprezan start, zarađuje žuti karton, što je ujedno značilo dvije minute igrač više za momčad s Jaruna. Tesla’s Bar Jarun koristi prednost s igračem više u polju i smanjuje na 6:5, ali to je bilo sve od njih u susretu. Kada su krajem utakmice prešli na igru s golmanom-igračem, momčad Sunprotecta je kaznila njihove pogreške te je preko Luke Mandure i Karla Prpića postavila konačnih 8:5 za pobjedu i veliku proslavu naslova prvaka Hrvatske.

Za najboljeg igrača prvenstva Hrvatske proglašen je Dorjan Franceković iz Tesla’s Bar Jaruna, dok je najboljim vratarom proglašen Vanja Blagojević iz sisačkog Sunprotecta.

Domaćin ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske bio je NK TOP iz Kerestinca, kojem je ta čast ukazana po drugi puta, nakon sjajne organizacije koju su odradili 2022. godine.

REZULTATI ZAVRŠNICE
POLUFINALE: Sunprotect Sisak – MNK Vinkovci-Restoran Nada 3:2, MNK Šine Novi Izbor Split – Tesla’s Bar Jarun 3:6
ZA TREĆE MJESTO: MNK Vinkovci-Restoran Nada – MNK Šine Novi Izbor Split 2:4
FINALE: Sunprotect Sisak – Tesla’s Bar Jarun 8:5