U Cestici do naslova najboljih

Sisački Sunprotect novi prvak Hrvatske

Sunprotect iz Siska potvrdio je svoju kvalitetu okitivši se titulom prvaka za 2023. i plasmanom u Ligu prvaka
DSC_7618

Ovogodišnja završnica Socca Prvenstva Hrvatske u malom nogometu završila je uzbudljivom finalnom utakmicom. Po prvi puta se natjecanje održalo u Varaždinskoj županiji, a domaćin je bila Općina Cestica. Na terenima NK Poleta okupile su se najbolje hrvatske amaterske malonogometne momčadi, zaigrao je i veliki broj hrvatskih reprezentativaca koji su na nedavnom Svjetskom prvenstvu osvojili četvrto mjesto, a Sunprotect iz Siska potvrdio je svoju kvalitetu okitivši se titulom prvaka za 2023. godinu.

Veliko finale bilo je prava poslastica za gledatelja. Prepune tribine stadiona Graba u Cestici i brojni uzvanici koji su došli uveličati ovaj spektakl. Domaća momčad, 10x Team Cestica je i ovoga puta imala gromoglasnu podršku publike, a mnogi neutralni promatrači davali su im prednost zbog širine klupe, no sastav iz Siska u sjajnoj je utakmici slavio s 5:4 i okitio se naslovom prvaka Hrvatske i plasmanom u Ligu prvaka.

-Bilo je napeto, kao i svako finale koje igramo, ali sva sreća da smo na kraju pobijedili. Konkurencija je bila sjajna i stvarno je bilo teško ostvariti ovakav rezultat. Moram pohvaliti i organizaciju koja je opravdala očekivanja, sve je bilo fenomenalno od prijema pa sve do finala. Veselim se igranju na nadolazećoj Ligi prvaka i zahvaljujem što sam odabran za najboljeg igrača- izjavio je Tomislav Đurić iz pobjedničke momčadi, koji je izabran za najboljeg igrača i strijelca prvenstva.