Kutinski robotičari idu na Europsko prvenstvo

Sisačko-moslavačka županija financijski će podržati sudjelovanje učenika Srednje škole Tina Ujevića Kutina na Europskom prvenstvu u robotici, koje će se održati od 2. do 5. rujna 2025. godine u Ljubljani, Slovenija.
Plasman temeljen na izvrsnim rezultatima
Učenici su pravo na sudjelovanje na ovom prestižnom natjecanju izborili zahvaljujući iznimnim rezultatima na državnom natjecanju World Robot Olympiad (WRO), održanom u Samoboru. U kategoriji Future Innovators, timovi škole osvojili su drugo, treće i četvrto mjesto, čime su osigurali plasman na WRO 2025 – Open European Championship – Europe.Eu
Tri tima predstavljaju školu i županiju
Timove čine talentirani i predani učenici koji marljivo razvijaju svoje vještine u području robotike te pokazuju visoku razinu inovativnosti u realizaciji projekata. Sudjelovanje na ovom natjecanju omogućuje im pokazivanje znanja, stjecanje praktičnog iskustva i razvijanje timskog duha.
Na europskoj razini školu i županiju predstavljat će tri tima: Future Sparks u sastavu Nadia Kravčuk, Gabi Krpes i Barbara Lukić, Winners Piece u sastavu Lucija Ćosić, Klara Klišanin i Noa Markulin i TIN2 u sastavu Ela Hanžić i Lana Lončarević.
Članovi timova su učenici prvog i drugog razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije, a njihovi mentori su Damir Petravić i Saša Sambolek.
Srednja škola Tina Ujevića Kutina poznata je po izvrsnim rezultatima u području robotike, a njeni učenici redovito postižu zapažene uspjehe na nacionalnim, europskim i svjetskim natjecanjima.
Financijska podrška Županije
Kako bi se učenicima omogućio odlazak na ovo važno međunarodno natjecanje, Sisačko-moslavačka županija će sufinancirati prijevoz, smještaj i kotizaciju u ukupnom iznosu od 7.454,00 eura. Ovom podrškom Županija potvrđuje svoju predanost ulaganju u obrazovanje, izvrsnost i razvoj mladih talenata u STEM područjima.